Bo fotografia jest fajna

Witaj

mouse2-200x133

 Strona którą otworzyłeś powstała poprzez inspirację fotografią, techniką fotografowania i oczywiście sprzętem fotograficznym.  Sądzę, że każdy w tym co robi chciałby osiągnąć najwyższy „stopień wtajemniczenia” czego skutkiem są próby znalezienia własnej drogi życia.

Jednych interesuje fotografowanie innych rozmowa o fotografowaniu. Przez kilka lat zabawy z aparatem, spotkałem ludzi którzy wykonywali piękne zdjęcia i takich którzy tylko o robieniu zdjęć rozmawiali. Rożnica między jednymi, a drugimi była taka, że ci pierwsi na ogół nie posiadali „super wypasionego sprzętu”, natomiast drudzy inwestowali w niego olbrzymie pieniądze, naiwnie sądząc, że im drorzszy aparat tym lepsze zdjęcia. Niestety po wydaniu „kosmicznych ” kwot na wyposażenie z rozczarowaniem dochodzili do wniosku, że to chyba nie sprzęt robi zdjęcia, tylko człowiek który go obsługuje. 

nikon-200x133 

Stona ta jest próbą pokazania moich fotografii i podzielenia się z innymi spostrzeżeniami i refleksjami dotyczącymi sprzętu, który wręcz „zalewa” nasz rynek. Wielu ludzi chcących rozpocząć przygodę z fotografią, wcześniej czy później zadaje pytanie jaki aparat, obiektyw, lampę błyskową kupić? Jaki sprzęt jest najlepszy lub jakim fotografują najlepsi.

Ci bardziej wtajemniczeni już wiedzą –

NIE MA „NAJLEPSZEGO” APARATU FOTOGRAFICZNEGO NA RYNKU.

Wielokrotnie kupując sprzęt ludzie na pytanie: „…do czego ma służyć?…” odpowiadają: „…no taki uniwersalny do wszystkiego…”.

 Ci bardziej wtajemniczeni już wiedzą –

JEŚLI COŚ JEST DO WSZYSTKIEGO TO ZNACZY, ŻE TAK NA PRAWDĘ ZAKRES JEGO ZASTOSOWANIA JEST BARDZO OGRANICZONY.

Są to pytania i odpowiedzi najczęściej spotykane od których właściwie każdy zaczyna. Mam nadzieję, że poprzez tą stronę będę mógł pokazać, że nie zawsze najdroższe znaczy najlepsze i że nie warto czasem dążyć do posiadania najnowocześniejszego sprzętu, który wczoraj wszedł na rynek. Będę również bardzo wdzięczny za podzielenie się swoim zdaniem wpisując komentarz do poszczególnych postów.

Pozostałe zdjęcia ( fotografie ślubne i relkamowe) mojego autorstwa można zobaczyć również TUTAJ

Pozdrawiam i  życzę miłego pobytu.

Comments are closed


 

Ostatni Post

O Mnie

Nazywam się Zbigniew Kościelniak. Od trzynastu lat zajmuję się amatorsko fotografią różnego typu. Mam 40 lat i fotografia jest dla mnie formą oderwania się od problemów życia codziennego. Myślę, że jakość moich zdjęć pozwala na to aby pochwalić się nimi i dlatego postanowiłem umieścić je w tym serwisie.Część moich prac można zobaczyć w zakładce "Galeria".